Dom
Tutaj jesteś

Urządzanie mieszkania – praktyczne rady

20 kwietnia 2021 Dom urządzanie mieszkania


Jeśli chcesz urządzić mieszkanie, które będzie spełniało wymagania całej rodziny koniecznie trzeba pamiętać o kilku, niezmiernie ważnych elementach. Elegancja i funkcjonalność w mieszkaniu powinny współgrać ze sobą. Jak zaaranżować wnętrza, które będą cieszyły przez długi czas?

Znajdź własny styl

Urządzanie mieszkania bardzo często rozpoczynamy od przeglądania stron internetowych oraz prasy branżowej. Jest to bardzo dobry punkt wyjścia. Dzięki temu można zorientować się, jakie trendy panują w architekturze wnętrz. Trzeba jednak pamiętać, że mieszkanie ma być odwzorowaniem zainteresowań oraz pasji właścicieli, a nie ilustracją do pisma o aranżacji wnętrz.

Znalezienie własnego stylu nie jest łatwe. Jednak tylko mieszkanie, które ma osobisty charakter oraz spełnia wymagania wszystkich członków rodziny będzie praktyczne i funkcjonalne.

Warto również pamiętać, że urządzanie mieszkania polega na znalezieniu tych elementów, które najbardziej nam się podobają i łączeniu ich ze sobą. Właśnie dzięki osobistym akcentom, które często są odstępstwem od reguł stylu, powstają niebanalne i charakterystyczne mieszkania.

Kolory mają moc

Białe ściany w mieszkaniu są bezpieczne, ale nie oszukujmy się, są również nudne. Urządzanie mieszkania, które będzie intrygujące to również umiejętność łączenia kolorów, które są na ścianach, podłogach, meblach oraz dodatkach.

Styl skandynawski opiera się na bezpiecznych i neutralnych kolorach. Warto wykorzystać jego podstawy, gdy urządzamy mieszkanie. Białe meble to świetna baza do uniwersalnego wystroju wnętrza.

Warto pamiętać, że kolor do mieszkania można wprowadzić nie tylko malując ściany. Bardzo elegancko wyglądają tapety, panele ścienne czy cegła na ścianie (czerwona lub biała). Wybierając kolory do mieszkania należy pamiętać, by unikać ciemnych barw w małych pomieszczeniach. Idealne będą jasne kolory, które optycznie powiększą przestrzeń.

Nastrojowe światło

Światło ma ogromną moc. Warto wykorzystać jak najwięcej źródeł światła, dzięki temu można zaplanować jasne i mocne światło niezbędne do prac domowych oraz nastrojowe i delikatne do relaksu.

Warto wykorzystać kinkiety, które będą bardzo elegancko wyglądały nad komodą okalając lustro lub gustowny obraz. Kinkiety można również umieścić nad sofą, gdzie będą dawały miękkie światło idealne, by odpocząć.

Mieszkanie wygląda również bardzo nastrojowo, gdy wykorzystamy lampy podłogowe oraz stołowe. Lampy podłogowe można ustawić obok fotela wypoczynkowego, komody, sofy czy w rogu pokoju. Lampy stołowe sprawdzą się na szafce rtv, komodzie czy stoliku kawowym.

Cera trądzikowa

Redakcja podkrzaczek.pl

Redaktorzy Podkrzaczek.pl to zespół wszechstronnych i zaangażowanych specjalistów, którzy z pasją tworzą treści na różnorodne tematy. Nasz blog ogólnotematyczny obejmuje szeroki zakres zagadnień, od urządzania wnętrz, przez internet i pracę, aż po motoryzację, dzieci i lifestyle. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które odpowiadają na potrzeby naszych czytelników i pomagają im w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?