Tutaj jesteś

Hulajnogi dla dzieci – świetna zabawa oraz sportowe wyzwanie

18 kwietnia 2021 Dziecko hulajnogi dla dzieci


Jazda na hulajnodze to nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim idealny sposób spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Nie można również zapomnieć o zaletach jazdy na hulajnodze, a tych jest naprawdę wiele. Jak wybrać hulajnogę dla dziecka i dlaczego warto na niej jeździć?

Dlaczego warto kupić dziecku hulajnogę?

Jazda na hulajnodze wyrabia u dziecka zmysł równowagi, uczy wykonywania manewrów i jest świetnym wstępem do nauki jazdy na rowerze. Dziecko jest również w stanie nauczyć się oceniania odległości, co również ma ogromne znaczenie.

Hulajnogi dla dzieci uczą kontroli nad własnym ciałem. Jest to bardzo ważne dla dzieci, które mają obniżone napięcie mięśniowe. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale dużą zaletą jazdy na hulajnodze jest aktywacja mowy. Ośrodek równowagi oraz mowy znajdują się w tej samej półkuli.

Pierwsza hulajnoga

Rodzice często zastanawiają się, kiedy kupić dziecku pierwszą hulajnogę. Specjaliści uważają, że odpowiedni moment jest w okolicy 2 urodzin, gdy dziecko już pewnie chodzi oraz biega.

Pierwsze hulajnogi dla dzieci powinny mieć trzy koła. Zazwyczaj jedno koło jest na przodzie, a dwa z tyłu. Decydując się na ten model hulajnogi warto wiedzieć, że dziecko może nóżką zahaczać o tylne koło. Warto zastanowić się nad modelem, który ma dwa koła z przodu, a jedno z tyłu.

Trójkołowe hulajnogi dla dzieci są bezpieczne. Dzieci będą czuły się pewnie. Jest to pierwszy krok, który pozwoli zapoznać naszego malucha z tym rodzajem sportu. Warto pamiętać, że trójkołowe hulajnogi mają jeszcze jedną zaletę. Gdy nasz maluch się zmęczy, rodzic może swobodnie ciągnąć go do domu.

Dla starszaka

Kolejnym krokiem w rozwoju dziecka jest przejście na hulajnogę na dwóch kołach. Takie hulajnogi są jednak dla starszych dzieci. 5-6 lat to odpowiedni wiek, by podjąć nowe wyzwanie.

Wybierając hulajnogi dla dzieci starszych, koniecznie trzeba dostosować je do wzrostu oraz wagi dziecka. Warto dokonać wyboru wspólnie ze sprzedawcą, który udzieli porad, jak wybrać odpowiedni sprzęt.

Wybierając hulajnogi dla dzieci, koniecznie trzeba pamiętać jeszcze o jednym, niezmiernie ważnym elemencie. Małe koła poliuretanowe sprawdzą się na gładkich nawierzchniach. Asfalt oraz chodnik będą idealne. Duże koła pompowane są lepsze, gdy dziecko planuje jeździć po ścieżkach utwardzonych.

Wybierając hulajnogi dla dzieci, nie można zapomnieć o dodatkowym wyposażeniu. Kask jest niezbędny, by zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Nie zależnie od tego, czy dziecko porusza się już na hulajnodze sprawnie, czy dopiero próbuje opanować tajniki jazdy, kask z atestem jest koniecznością.

Cera trądzikowa

Redakcja podkrzaczek.pl

Redaktorzy Podkrzaczek.pl to zespół wszechstronnych i zaangażowanych specjalistów, którzy z pasją tworzą treści na różnorodne tematy. Nasz blog ogólnotematyczny obejmuje szeroki zakres zagadnień, od urządzania wnętrz, przez internet i pracę, aż po motoryzację, dzieci i lifestyle. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które odpowiadają na potrzeby naszych czytelników i pomagają im w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?