podkrzaczek.pl

podkrzaczek.pl – dziecko, lifestyle, motoryzacja, praca

gry i zabawy ruchowe
Dziecko

Propozycje gier i zabaw ruchowych w domu oraz na świeżym powietrzu

Ciepłe pogody sprawiają, że dzieci nabierają więcej chęci zarówno na zabawy w domu, jak i na świeżym powietrzu. Poniżej przedstawiamy ciekawe propozycje zabaw dla dzieci w każdym wieku.

Propozycje gier i zabaw ruchowych na świeżym powietrzu

Gry i zabawy ruchowe dla dzieci w każdym wieku

– Wodne balony – do tej zabawy potrzeba nie mniej niż czterech uczestników. Do gry będą nam potrzebne: dwa ręczniki oraz balon napełniony wodą. Zabawa polega na tym, że uczestnicy dobierają się w pary i każda z nich trzyma ręcznik za rogi. Następnie należy umieścić na jednym z nich balon i przerzucić go na ręcznik rywali. Przegrywa ta drużyna, której balon rozbije się na ziemi.
– Szybkość kelnera – zabawa przeznaczona dla dowolnej liczby uczestników. Aby do niej przystąpić należy posiadać piłeczkę pingpongową oraz papierowy talerzyk. Gra polega na umiejscowieniu piłeczki na talerzyku i jak najszybszym dotarciu do mety. Przegrywa ta osoba, która zgubi piłeczkę najwcześniej. Zabawę tą można urozmaicić, robiąc np. tor przeszkód z różnych dostępnych przedmiotów.
– Badminton – idealna zabawa dla wszystkich dzieci powyżej 6 roku życia. Do tej gry potrzebne są dwie osoby oraz zestaw badmintona. Zabawa polega na odbijaniu lotki, a wygrywa ta osoba, która zdobędzie największą ilość punktów. W taką grę można również bawić się samemu, wystarczy wziąć lotkę i odbijać rakietką tak, aby jak najdłużej nie spadła na ziemię.
– Berek – ten rodzaj gry znają chyba wszyscy. Zabawa polega na tym, że wyznacza się uczestnika, który będzie „berkiem”, czyli osobą, która musi złapać innego uczestnika. W tej grze może brać udział dowolna liczba osób, a złapany uczestnik sam zostaje berkiem.

Propozycje zabaw ruchowych w domu

– Losowanie zadań – zabawa dla dowolnej ilości osób polegająca na wykonywaniu zadań losowanych np. z miseczki. Przed przystąpieniem do zabawy uczestnicy piszą na karteczkach zadania, jakie należy wykonać po ich wylosowaniu.
– Rzucanie do kosza – do tej zabawy potrzebny będzie kosz oraz zwinięta w kulkę kartka papieru. Gra polega na trafieniu kulką do kosza. Grę można urozmaicić, wykonując wcześniej kartki z napisami ” rzucasz, stojąc na prawej nodze” albo „rzucasz z zamkniętymi oczami”. Oczywiście zawodnik przed rzutem losuje jedną karteczkę, wygrywa ta osoba, która zdobędzie największą ilość punktów.

Podsumowując, zabaw ruchowych dla dzieci jest bardzo dużo, a niektóre z nich możemy wymyślić sami. Wszystko zależy od naszej kreatywności, jeśli jednak nie mamy pomysłu, możemy poszukać ciekawych zabaw na stronach internetowych.