podkrzaczek.pl

podkrzaczek.pl – dziecko, lifestyle, motoryzacja, praca

diy dekoracje wnętrz
Dom

Diy dekoracje wnętrz – stare przedmioty w nowej odsłonie

Dekorowanie wnętrz wcale nie musi być kosztowne. Wystarczy poświęcić trochę czasu oraz wykazać się kreatywnością, by nasze mieszkanie zyskało nowy charakter. Jak wybrać diy dekoracje wnętrz, które sprawdzą się w mieszkaniu?

Dekoracyjna drabina

Stara, drewniana i zapomniana drabina znajdzie się w niejednej piwnicy. Zamiast wystawiać ją na śmietnik, warto wykorzystać do dekoracji pokoju lub łazienki.

Diy dekoracje wnętrz z drabiny można wykorzystać do postawienia kwiatów oraz dekoracyjnych bibelotów. Mając dużo miejsca, można na rozstawionej drabinie ułożyć półki, na których postawimy dekoracje. W małym pokoju wystarczy wykorzystać jedno skrzydło drabiny oparte o ścianę. Na stopniach drabiny można powiesić kwiaty, a w łazience wykorzystać jako wieszak na ręczniki. W sypialni drabina może być idealnym wieszakiem na ciepłe koce i ozdobne pledy.

Drewniane skrzynki

Stare skrzynki to skarbnica świetnych pomysłów. Można je wykorzystać, by zrobić ciekawe półki lub stolik nocny.

Diy dekoracje wnętrz ze skrzynek warto odrobinę urozmaicić nim powiesimy je na ścinach. Plecy skrzynki warto pomalować na ciekawe kolory, które rozweselą pokój. Można skoncentrować się na jednym kolorze lub wybrać kilka w zależności od wystroju pokoju. Bardzo interesująco wyglądają również skrzynki, które zostaną oklejone tapetą.

Skrzynki można powiesić i wykorzystać jako półki, ale również można ustawić je na podłodze i wykorzystywać jako regał. Tworząc konstrukcję ze skrzynek warto ustawić je w niesymetryczny wzór, dzięki temu regał będzie niespotykany.

Ach, te ściany

Białe ściany nie są interesujące. Nikogo nie trzeba o tym przekonywać. Nie znaczy to, że od razu trzeba malować pokój używając wszystkich kolorów tęczy. Dużo bezpieczniejszym i jednocześnie ciekawszym rozwiązaniem jest ozdobienie ścian.

W mieszkaniu, którego właściciele cenią sobie więzi rodzinne warto na ścianie umieścić drzewo genealogiczne. Drzewo można namalować farbą, natomiast zdjęcia poszczególnych członków rodziny umieścić na odpowiednich gałęziach w ramkach. Taka dekoracja na pewno zainteresuje każdego, kto nas odwiedzi.

Osoby, które nie mają pomysłu, co umieścić w ramkach mogą skoncentrować się na zrobieniu ciekawej kompozycji wyłącznie z ramek. Ramki można pomalować na interesujący kolor. Warto wybierać ramki prostokątne, kwadratowe oraz okrągłe. Dzięki zróżnicowanym kształtom i rozmiarom ekspozycja będzie bardzo interesująca.

Po pewnym czasie, gdy dekoracja nam się znudzi, można przejść do kolejnego etapu. W ramkach można umieścić kawałki tapet, kolorowych kartek czy ususzone zioła oraz kwiaty.