podkrzaczek.pl

podkrzaczek.pl – dziecko, lifestyle, motoryzacja, praca

plandeka na piaskownicę
Dom

Dlaczego warto przykrywać piaskownicę plandeką?

Piaskownica, w której bawią się dzieci, odwiedzana jest przez koty, psy i ptaki. Piasek może zostać przez zwierzęta zanieczyszczony odchodami, które są źródłem bakterii i robaków. Warto zatem zakrywać piaskownicę pokrowcem, by zawsze piasek był czysty i gotowy do zabawy nim.

Plandeka na piaskownicę skuteczną ochroną przed pasożytami

Zakryta piaskownica plandeką, gdy nikt już się w niej nie bawi, zapobiega wchodzeniu do piasku kota. To zwierzę bardzo lubi załatwiać swoje potrzeby w żółtym suchym piasku. W piaskownicy mogą znaleźć się także odchody psów i przefruwających ptaków.

Wszystkie odchody tych zwierząt niosą nie tylko brzydki zapach i brud, bakterie i wirusy, prowadzące do chorób np. mukowiscydozy. Odchody mogą stać się także przyczyną zarobaczenia dziecka owsikami i o wiele groźniejszymi glistami ludzkimi oraz tasiemcami.

Zadbaj o bezpieczeństwo i zdrowie swego dziecka

Zachowując porządek w piaskownicy i unikając nieproszonych gości, przyczyniasz się do zachowania przez Twoją pociechę zdrowia.
Gdy dziecko przestanie się bawić w piaskownicy, zakryj ją plandeką.
Będziesz mieć pewność, że gdy znów dziecko będzie się chciało bawić, piasek będzie czysty, a Twoje dziecko bezpieczne.

Wytrzymały pokrowiec na piaskownicę przez cały rok

Jesienią zaczynają spadać z drzew liście. W przypadku nawet jednego drzewa lub krzewu rosnącego nieopodal piaskownica może zostać cała zasypana liśćmi. Codzienne usuwanie liści może stać się udręką, a piasek i tak będzie coraz bardziej zanieczyszczony.

Zima dołoży własnych śmieci, które przyniesie poprzez śnieg i zawieje. Piasek straci kolor. Stanie się szary i brzydki. Zamykanie piaskownicy plandeką na okres, kiedy jest zimno i dziecko w ogóle z niej nie korzysta, jest bardzo rozsądne.

Pokrowce na każdą pogodę

Plandeki z przeznaczeniem na piaskownice oprą się silnym wiatrom i spadającymi gałęziom. Dadzą sobie radę z deszczem, śniegiem, gradem i lodem. Wytrzymają także silne nagrzanie przez słońce.

Łatwo je przymocować do desek piaskownicy za pomocą metalowych zaczepów i linki. Nawet piaskownica o nietypowym kształcie ma szansę być zakryta takim pokrowcem, uszytym na miarę.

Zakryta piaskownica to bezpieczeństwo dla dziecka i komfort dla rodzica

Dbając o zakrywanie piaskownicy pokrowcem, wpływasz na bezpieczeństwo dziecka i zmniejszasz ilość własnych obowiązków. Odpadają Ci dodatkowe syzyfowe zajęcia porządkowe. Masz też mniejsze koszty.

Po okresie jesienno-zimowym piasek ukryty pod plandeką nadal będzie nadawał się do zabawy. Będzie wolny od wszelkich zanieczyszczeń. Jego kolor wciąż będzie tak samo jasnożółty, jak poprzedniego lata.