Tutaj jesteś

Jak dopasować odpowiedni rowerek biegowy?

10 maja 2021 Dziecko rowerki biegowe


Rowerek biegowy jest zazwyczaj pierwszym rowerem, który jest wybierany dla naszej pociechy. Podczas jego wyboru należy kierować się odpowiednimi zasadami, które ułatwią nam podjęcie decyzji.

W jakim wieku dziecko może zacząć jeździć na rowerku biegowym?

Nauka jazdy na rowerku biegowym jest indywidualną sprawą każdego dziecka. Niektóre maluchy swoją przygodę z rowerkiem zaczynają już w wieku 18 miesięcy, inne zaś potrzebują znacznie więcej czasu. Jeśli widzimy, że dziecko przejawia chęci do jazdy lub pokazuje na inne jeżdżące dzieci, możemy pomyśleć o zakupie biegówki. Pamiętajmy, że jeśli dziecko po zakupie rowerka nie będzie chciało jeździć, spokojnie można go schować i wyjąć za kilka miesięcy.

Rowerek biegowy dla najmłodszych dzieci

Rowerki biegowe różnią się od siebie, dlatego podczas wyboru musimy zwrócić uwagę na takie rzeczy jak:
1. Wielkość – podczas wyboru biegówki jest najważniejszą sprawą. Aby dziecko mogło swobodnie jeździć, powinno mieć lekko ugięte nogi w kolanach siedząc na siodełku.
2. Materiał z jakiego zrobiony jest rowerek – mamy do wyboru rowerek drewniany lub metalowy, kwestia wizualna ma tutaj największe znaczenie, dlatego ten wybór możemy pozostawić dziecku
3. Koła – biegówki mogą być wyposażone w koła piankowe lub pompowane. Jeśli nasze dziecko będzie jeździło szybko, warto kupić rowerek z kołami pompowanymi, ponieważ piankowe bardzo często ślizgają się po wilgotnej nawierzchni.
4. Waga rowerka – na tym etapie życia wiadomo, że to raczej rodzic będzie nosił rowerek. W tym przypadku można skorzystać z lżejszych, jak i cięższych egzemplarzy, zazwyczaj między 2 kg a 5 kg.
5. Hamulec – wybierając biegówkę dla dziecka powyżej trzeciego roku życia, powinniśmy wybrać model, który go posiada.
5. Blokada skrętu – niektóre rowerki posiadają blokadę skrętu, dlatego dziecko może jechać tylko do przodu. Z jednej strony jest to ułatwienie dla początkujących dzieci (ponieważ kierownica nie przekręca się na boki), a z drugiej może dziecku przeszkadzać (w przypadku gdy będzie musiało nagle skręcić).
6. Rowerek trójkołowy – jest idealnym rozwiązaniem dla dzieci powyżej pierwszego roku życia. Trójkołowa biegówka umożliwi dziecku stabilne siedzenie i sprawi, że maluch będzie chętniej uczył się jeździć.

Ile należy zapłacić za rowerek biegowy?

Ceny za rowerki biegowe są różne, przykładowy rowerek drewniany to koszt około 200 zł. Model w tej cenie jest przeznaczony dla dzieci powyżej trzeciego roku życia i posiada piankowe koła oraz blokadę kierownicy. Wadą rowerka jest brak możliwości podwyższenia kierownicy. Drugą propozycją jest rowerek aluminiowy, który nie posiada blokady kierownicy, jednak można ją powiększyć wraz z wiekiem dziecka. Cena takiego rowerka to około 350 zł.

Podsumowując, jazda na rowerze to indywidualna sprawa każdego dziecka. Należy jednak pamiętać, że nie wolno na siłę zmuszać dziecka do jazdy, ponieważ zamiast je zachęcić, zniechęcimy jeszcze bardziej.

Cera trądzikowa

Redakcja podkrzaczek.pl

Redaktorzy Podkrzaczek.pl to zespół wszechstronnych i zaangażowanych specjalistów, którzy z pasją tworzą treści na różnorodne tematy. Nasz blog ogólnotematyczny obejmuje szeroki zakres zagadnień, od urządzania wnętrz, przez internet i pracę, aż po motoryzację, dzieci i lifestyle. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które odpowiadają na potrzeby naszych czytelników i pomagają im w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?