Tutaj jesteś

Internet bez umowy – czy to możliwe?

18 maja 2021 Internet internet bez umowy


Większość osób pragnie mieć stały dostęp do Internetu. Dotyczy to zarówno domu, jak i miejsca pracy. Jednakże wieloletnia umowa z operatorem nie zawsze wydaje się być korzystnym zobowiązaniem. Dlatego też wiele osób szuka innej opcji, jaką jest Internet bez umowy.

Jak uniknąć podpisywania umowy o Internet?

Bez względu na przyczynę dla której ktoś pragnie uniknąć podpisywania umowy o Internet, jest to opcja niedostępna u operatorów polskich. Każdy z nich wymaga bowiem gwarancji, że opłata za Internet będzie uiszczona w wyznaczonym terminie. Dlatego też umowa jest podstawą za każdym razem, gdy łącze internetowe jest podłączane w wybranym mieszkaniu lub firmie. Tak naprawdę jedyną metodą posiadania dostępu do Internetu pomimo braku umowy jest Internet mobilny. Oferują go operatorzy komórkowi, którzy w ofercie na kartę zapewniają możliwość wykupienia określonej ilości transferu. Klient nie ma wtedy przymusu jakim jest płacenie co miesiąc rachunków za Internet, może także zrezygnować z jego korzystania w dowolnym momencie. Z wielu powodów jest to jednak niewygodne rozwiązanie. Internet mobilny związany jest bowiem z licznymi ograniczeniami, których brakuje przy łączu stacjonarnym.

Internet z umową na czas nieokreślony

Choć Internet bez umowy w formie stacjonarnej nie istnieje, wybrani dostawcy zapewniają swoim klientom inną opcję. Opcją tą jest podpisanie umowy o Internet na czas nieokreślony. Umowa taka wciąż jest wiążąca i zatem wymaga konieczności rozwiązania jeżeli pragnie się przestać korzystać ze świadczonych usług. Jednakże umowa ta nie definiuje czasu przez który klient ma przymus płacenia za dostęp do Internetu. Dlatego też jest to doskonałe rozwiązanie dla każdej osoby, która pragnie mieć swobodę wyboru i w danym momencie móc rozwiązać umowę i zmienić swoich dostawców lub całkowicie zrezygnować z połączenia internetowego w danym mieszkaniu lub lokalu firmowym.
Umowa na czas nieokreślony jest jednak pewną niewygodą dla samych dostawców. Nie mają oni bowiem gwarancji opłat przez wybrany okres. Dlatego też zazwyczaj takie umowy wiążą się z koniecznością płacenia nieco wyższych rachunków niż zwykła umowa na czas określony. Jednakże jest to cena posiadania swobody wyboru i możliwości porzucenia wszystkich zobowiązań wobec dostawcy w wybranym przez siebie momencie. Dla wielu osób rozwiązanie to powinno jak najbardziej wystarczyć. Zatem bez względu na to czy Internet stacjonarny bez umowy nie istnieje, na pewno istnieją metody, które zapewniają podobny efekt końcowy.

Cera trądzikowa

Redakcja podkrzaczek.pl

Redaktorzy Podkrzaczek.pl to zespół wszechstronnych i zaangażowanych specjalistów, którzy z pasją tworzą treści na różnorodne tematy. Nasz blog ogólnotematyczny obejmuje szeroki zakres zagadnień, od urządzania wnętrz, przez internet i pracę, aż po motoryzację, dzieci i lifestyle. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które odpowiadają na potrzeby naszych czytelników i pomagają im w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?