podkrzaczek.pl

podkrzaczek.pl – dziecko, lifestyle, motoryzacja, praca

dom parterowy z garażem
Dom

Dom parterowy z garażem – wady i zalety

Domy parterowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Nie ma się czemu dziwić! Są funkcjonalne, estetyczne i tanie w utrzymaniu. Jakie zalety i wady ma dom parterowy z garażem?

Wszystko na jednym poziomie

Dom parterowy z garażem jest idealny zarówno dla młodych ludzi, jak i tych starszych. W domach, w których są schody funkcjonowanie w starszym wieku może okazać się kłopotliwe lub wręcz niemożliwe. Schody stają się ogromnym utrudnieniem. Osoby starsze, niepełnosprawne oraz małe dzieci mają ogromne problemy. Usytuowanie wszystkich pomieszczeń na jednym poziomie jest nie tylko praktyczne, ale również bardzo estetyczne.

Niewielki, 100 metrowy dom, który jest zaprojektowany jako otwarta przestrzeń będzie wydawał się przestronny i duży. W takim domu można zamontować kilka schodów, które podzielą dom na strefy. 2 – 3 schody nie są dużym utrudnieniem, a stanowią urozmaicenie.

Łatwa rozbudowa

Dom parterowy z garażem często wybierany jest przez młode rodziny. Zdarza się, że po kilku latach, gdy rodzina się powiększy, dotychczasowy metraż przestaje spełniać oczekiwania rodziny.

Dom parterowy z garażem można powiększyć w poziomie, jaki i w pionie. Dobudowanie pomieszczenia w parterze nie jest dużym problemem. Kolejnym sposobem na powiększenie powierzchni domu jest zaaranżowanie poddasza użytkowego, jako mieszkalne. Wiąże się to często z koniecznością podniesienia dachu, by uzyskać zadowalającą wysokość.

Kontakt z naturą

Dużą zaletą domów parterowych jest bezpośrednie wyjście do ogrodu. Wiele osób bardzo ceni sobie tak bliski kontakt z ogrodem, do którego można dostać się zaledwie po kilku schodach.

Osoby, które lubią spędzać czas wolny na tarasie również doceniają bliski kontakt z ogrodem. Poranna kawa na tarasie czy wieczorny grill to ogromna przyjemność.

Mała działka, duży problem

Wybierając projekt domu parterowego z garażem należy pamiętać, że będzie się on pięknie prezentował wyłącznie na dużej działce. Małe działki, na których stoją parterowe domy, wydają się być przytłoczone ich rozłożystą architekturą.

Na małej działce dużo korzystniej wygląda dom, który jest piętrowy. Trzeba również pamiętać, że decydując się na parterowy dom na niewielkiej działce nie będziemy mogli jej odpowiednio zagospodarować. Zabraknie miejsca na ogród warzywny, plac zabaw dla dzieci lub miejsce wypoczynkowe.

Dom parterowy z garażem, jak każda nieruchomość, ma swoje wady oraz zalety. Trzeba pamiętać, by wybierając projekt domu kierować się racjonalnymi przesłankami. Emocje nie są dobrym doradcą.