podkrzaczek.pl

podkrzaczek.pl – dziecko, lifestyle, motoryzacja, praca

dom w stylu angielskim
Dom

Czy charakteryzuje się dom w stylu angielskim?

Na domy w stylu angielskim zwracają uwagę przede wszystkim te osoby, które pragną mieszkać w eleganckich oraz bardzo przytulnych wnętrzach z nutą romantyzmu. Budynki o tej stylistyce zazwyczaj przypominają wiejskie rezydencje średniej klasy angielskiej z okresu panowania królowej Wiktorii. Od pewnego czasu domy w stylu angielskim są coraz bardziej popularne w naszym kraju.

Czym charakteryzuje się dom w stylu angielskim?

Współczesne domy w stylu angielskim nawiązują wprost do stylistyki wiejskiej z okresu wiktoriańskiego. Budynki te zazwyczaj mają klasyczną bryłę z dachem dwu – lub wielospadowego, która jest ozdobiona gankami, werandami, wykuszami czy lukarnami.

Elewacja większości domów w stylu angielskim jest pokrywana
białym tynkiem oraz ozdabiana wieloma elementami z drewna, kamienia naturalnego oraz z klinkieru. Uzupełnienie całości stanowi dach pokryty tradycyjną dachówką, najczęściej w odcieniu brązu lub czerwieni.

Wyjątkowe wnętrza domów w stylu angielskim

Domy w stylu angielskim charakteryzują się również specyficzną aranżacją wnętrz. W pomieszczeniach w stylu angielskim znajdują się zawsze klasyczne oraz eleganckie meble. Sofy, kanapy oraz wersalki są pokryte tkaninami we różnorodne wzory, na przykład: kwiaty, pasy czy krata.

Ważnym elementem wystroju wnętrz w stylu angielskim są wysmakowane dekoracje, na przykład w postaci: drewnianej boazerii, kominka z ozdobnym gzymsem oraz stylowych obrazów, lamp i pamiątek rodzinnych.

Czym charakteryzują się projekty domów w stylu angielskim?

Obecnie domy w stylu angielskim cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. Doskonale komponują się one z lokalną architekturą budynków, a zwłaszcza na wsiach oraz na terenach podmiejskich.

Projekty domów w stylu angielskim charakteryzują się ponadczasowością oraz wyjątkowym wyglądem. Dziś w Polsce można spotkać eleganckie wille o luksusowych wnętrzach oraz swojskie budynki o rustykalnym charakterze. Ponadto zdarzają się bardziej odważne budynki, w których klasyczny styl angielski jest przełamany wieloma nowoczesnymi akcentami.

Na wybudowanie domu w stylu angielskim warto zdecydować się z wielu powodów. Pośród wielu zalet tych budynków można wymienić:

– uniwersalny i ponadczasowy styl
– możliwość ich dopasowania do okolicznych zabudowań
– ciekawą architekturę
– elegancki wygląd bez „pałacowego” przepychu
– komfort mieszkania oraz przytulny klimat
– mnóstwo ciekawych możliwości aranżacyjnych

Obecnie projekty domów w stylu angielskim są dostępne w wielu wariantach. Dzięki temu każda zainteresowana osoba może wybrać odpowiedni dla swoich potrzeb. Można zdecydować się na budowę zarówno okazałej rezydencji, jak i niewielkiego domku jednorodzinnego.