podkrzaczek.pl

podkrzaczek.pl – dziecko, lifestyle, motoryzacja, praca

dywaniki samochodowe
Motoryzacja

Jak wybrać dywaniki samochodowe?

Każdy kierowca doskonale wie, że jego samochód, choć dobrze wyposażony i posiadający wiele gadżetów, potrzebuje kilku dodatkowych akcesoriów i przedmiotów podnoszących wygodę podróżowania nim. Najczęściej wybieranymi do auta dodatkami są te, które pozwalają zadbać o czystość i porządek. A nie ma pod tym względem nic lepszego niż dywaniki samochodowe. Z jakiego powodu warto je w samochodzie mieć, a także jak powinno się je wybierać?

Dlaczego warto mieć dywaniki samochodowe?

Dlaczego warto mieć w swoim samochodzie dywaniki? Są to specjalne podkładki, które umieszczane są pod stopami na tapicerce samochodowej. Dzięki nim zabezpiecza się tapicerkę przed zabrudzeniem i zniszczeniem. Jak bowiem każdy wie, do auta wnosi się ogromne ilości piachu, pyłu, a często nawet błota i wilgoci. Szczególnie widoczne jest to w czasie jesieni i zimy, gdy na butach wnoszone są ogromne ilości śniegu, a nawet soli drogowej. Bez odpowiedniego rodzaju dywaników tapicerka auta bardzo szybko zostałaby zupełnie zniszczona. Dywaniki spowodują, że uda się ją zabezpieczyć przed takim zniszczeniem.

Z jakiego materiału powinny być wykonane dywaniki samochodowe?

Jeśli chce się mieć dobre dywaniki samochodowe, trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, aby były one dobrane pod konkretny samochód. Jak bowiem każdy wie, auta różnią się kształtem podłogi czy też ilości wolnego miejsca na stopy. Oprócz jednak tego niezwykle ważne jest także to, z jakiego dane dywaniki będą zrobione materiału. Na rynku znaleźć je można w wersji gumowej oraz materiałowej.
Dywaniki samochodowe zrobione z gumy cechują się doskonałymi walorami użytkowymi. Guma nie tylko jest niezwykle prosta w czyszczeniu, lecz również nie jest podatna na zniszczenie. Dzięki temu, że w jej powierzchnie nie wnika ani wilgoć, ani tym bardziej kurz i brud, do wyczyszczenia takich dywaników potrzebny będzie jedynie odkurzacz, którym się usunie całe zabrudzanie. Niestety dużą wadą takiego rozwiązania jest to, że są to dywaniki niezbyt ładne, a często nawet nieprzyjemnie pachnące.
Drugim dostępny modelem są dywaniki materiałowe. Ich najważniejszą zaletą jest wygląd, który jest bardzo estetyczny i miły dla oka. Niestety wadą jest to, że są to dywaniki podatne na zniszczenie, a także trudne do wyczyszczenia. Wilgoć bardzo intensywnie w nie wnika, a po drugie pył mocno wgryza się we włókna, co sprawia, że ich wyczyszczenie bywa problematyczne.
Który model dywaników powinno się wybrać? Tak naprawdę poleca się posiadanie ich obu, ponieważ model materiałowy świetnie sprawdzi się w lecie, gdy nie ma tak dużego zbrudzenia, natomiast wersja gumowa w zimie, co pozwoli lepiej ochronić tapicerkę przed większym zabrudzeniem.